Cyfrowy świat: IGF 2020 – czas na młodzież!
Młodzieżowy Szczyt IGF – to część trwającego 15. Światowego Forum Zarządzania Internetem (IGF). Była to doskonała okazja dla młodych ludzi z całego świata do podzielenia się swoją wizją przyszłości sieci.
Młodzi liderzy cyfryzacji
– Wy – młodzi ludzie, użytkownicy cyfrowych technologii, jesteście niezwykle zaangażowani we wszystkie aspekty współczesnego życia. Powszechny dostęp do technologii i informacji sprawia, że jesteś też głównym motorem światowych zmian – powiedział minister Marek Zagórski otwierając Młodzieżowy Szczyt IGF. – Bardzo to doceniamy i z uwagą wsłuchujemy się w Wasze głosy – dodał Sekretarz Stanu w KPRM.
Jak podkreślił – w Polsce przywiązujemy dużą wagę do przyszłości, także tej internetowej. Kwestie cyfrowe są ważną domeną aktywności nie tylko dla rządu, biznesu i organizacji obywatelskich, ale także młodych i odpowiedzialnych użytkowników sieci.
Sekretarz stanu w KPRM odpowiadał też na pytania uczestników Młodzieżowego IGF.
– Wasze inicjatywy tworzone na całym świecie w ramach Młodzieżowego IGF są dobrym punktem wyjścia do szerokiej dyskusji z młodymi ludźmi – powiedział Marek Zagórski.
A tegoroczna dyskusja toczyła się wokół takich zagadnień jak rozwijanie zdolności w zakresie zarządzania internetem w następnym pokoleniu liderów i ekspertów oraz wizji edukacji 4.0. Młodzi ludzie rozmawiali także o tym, jak cyfrowo łączyć a nie dzielić.
Ważna część
Jednodniowy Młodzieżowy Szczyt IGF był ważną częścią trwającego właśnie Światowego Forum Zarządzania Internetem (IGF), który w tym roku odbywa się w pełni online.
Tegoroczna edycja jest podzielona na dwa etapy. Pierwszy odbywa się od 2 listopada i potrwa do jutra (6 listopada). Na niemal 100 paneli z całego świata, blisko 50 z nich to przedsięwzięcia organizowane przez polskie podmioty.
Rozmawiamy m.in. o cyfrowych wykluczeniach, bezpieczeństwie danych, czy wpływie pandemii COVID-19 na nasze – użytkowników – zachowania w sieci. Sprawdź agendę polskich wydarzeń.
Podczas drugiego etapu – od 9 do 17 listopada – odbędą się sesje główne, spotkanie liderów wysokiego szczebla, okrągły stół parlamentarzystów oraz wiele sesji tematycznych.
Dyskusje koncentrować będą się wokół m.in. roli technologii cyfrowych w sytuacjach kryzysowych, czy wykluczenia społecznego w polityce cyfrowej.
Polskę reprezentował będzie m.in. Marek Zagórski, Sekretarz Stanu w KPRM i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.
Do zobaczenia w Polsce!
IGF organizowany jest od 2006 r. Do tej pory odbył się m.in. w Kenii, Azerbejdżanie, Indonezji, Turcji, Brazylii, Szwajcarii, Francji i Niemczech. Czas na Polskę! Za rok widzimy się w Katowicach.
IGF to międzynarodowa inicjatywa ONZ, której celem jest inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju Internetu oraz o najbardziej aktualnych i palących zjawiskach związanych z jego funkcjonowaniem. Biorą w nim udział głowy państw z całego świata, przedstawiciele biznesu – w tym największych i najbardziej znanych firm internetowych z różnych kontynentów, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego. Teoretycy i praktycy.
Śledź IGF na żywo
Wszystkie sesje i warsztaty w ramach IGF 2020, można śledzić online.
Jeśli chcecie w nich czynnie uczestniczyć zarejestrujcie się na oficjalnej stronie IGF ONZ.
Źródło: Cyfryzacja KPRM