Strona główna Aktualności oświatowe Newsy edukacyjne Już 208 placówek w programie edukacyjnym GIODO

Już 208 placówek w programie edukacyjnym GIODO

0
Już 208 placówek w programie edukacyjnym GIODO

Coraz więcej szkół jest zainteresowanych udziałem w programie edukacyjnym GIODO „Twoje Dane – Twoja Sprawa” – można przeczytać na stronie internetowej urzędu.

We wrześniu br. ruszyła IV edycja programu, skierowanego do uczniów i nauczycieli. Uczestniczy w niej 208 placówek z całej Polski. 161 szkół przystąpiło do programu po raz pierwszy.

Celem jest podnoszenie wiedzy i świadomości młodzieży i nauczycieli w zakresie ochrony danych osobowych i prawa do prywatności. W programie mogą brać udział szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i placówki doskonalenia nauczycieli. Wszyscy uczestnicy otrzymują materiały edukacyjne i specjalistyczne szkolenia.

Program realizowany jest pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka od 2009 r. W ramach ubiegłorocznej edycji przeszkolono ponad 200 przedstawicieli placówek oświatowych. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu poświęconego najważniejszym zagadnieniom ochrony danych osobowych w szkole (m.in. przetwarzania danych osobowych, obowiązków i uprawnień administratorów danych, rejestracji zbiorów), wzięli też udział w warsztatach i lekcjach pokazowych dotyczących m.in. bezpieczeństwa w sieci.

Małgorzata Tabaszewska