Strona główna Informator gospodarczy Wokół firmy MF uruchomiło stronę internetową, która pomaga w rozliczeniu podatku

MF uruchomiło stronę internetową, która pomaga w rozliczeniu podatku

0
MF uruchomiło stronę internetową, która pomaga w rozliczeniu podatku

Wszyscy podatnicy, którzy mają pytania i wątpliwości dotyczące wypełnienia PIT i rozliczenia się z podatku dochodowego za 2013 rok, mogą skorzystać ze specjalnej strony internetowej www.szybkipit.pl, uruchomionej przez resort finansów.

 

Na stronie dostępne są kalkulatory, wszystkie potrzebne formularze i broszury. Za jej pośrednictwem można też wysłać do swojego urzędu skarbowego roczne zeznania podatkowe przez aplikację e-Deklaracje Desktop. A co najważniejsze – poprzez aplikację pytaniową każdy może skontaktować się bezpośrednio z ekspertami podatkowymi z ministerstwa finansów. Każdy może też swobodnie przeglądać wszystkie wcześniej zadane pytania, np. po kategoriach tematycznych, za pomocą tagów lub najciekawszych czy najczęściej zadawanych pytań. Zadanie pytania przez użytkownika wymaga jedynie podania adresu e-mail, na który przesłane zostanie ID pytania, powalające je później odnaleźć w aplikacji.

Strona www.szybkipit.pl jest jednym z wielu elementów ogólnopolskiej akcji informacyjnej „Szybki PIT” przygotowanej przez Ministerstwo Finansów, izby i urzędy skarbowe.  Oprócz strony rusza również fanpage Szybki PIT na portalu społecznościowym Facebook oraz akcja banerowa na stronach innych instytucji państwowych.

W ramach akcji zaplanowano także dyżury telefoniczne w Ministerstwie Finansów. Dodatkowo w marcu i kwietniu odbędzie się kampania informacyjna i promocyjna w mediach, a w urzędach wprowadzona zostanie pracująca sobota (5 kwietnia) oraz będą wydłużone godziny pracy w ostatnich dniach rozliczenia. Kampania już po raz piąty wspiera podatników w obowiązku corocznego rozliczenia PIT.

Źródło: www.mf.gov.pl