Strona główna Aktualności oświatowe Newsy edukacyjne Poradnik dla nauczyciela klasy pierwszej szkoły podstawowej już dostępny

Poradnik dla nauczyciela klasy pierwszej szkoły podstawowej już dostępny

0
Poradnik dla nauczyciela klasy pierwszej szkoły podstawowej już dostępny

Na stronie www.naszelementarz.men.gov.pl można znaleźć pierwszą część „Poradnika dla nauczyciela klasy pierwszej szkoły podstawowej”. Publikacja jest materiałem pomocniczym dla nauczycieli, którzy pracować będą z przygotowanym na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Naszym Elementarzem” – podręcznikiem dla pierwszoklasistów.

 

Opublikowana wersja nie jest ostateczną. Każdy zainteresowany może zgłosić do niej swoje opinie.

Poradnik zawiera propozycje tygodniowych planów pracy na wrzesień, październik i listopad, scenariusze zajęć dziennych oraz przykładowe karty pracy – gotowe do wykorzystania w miarę potrzeb konkretnych nauczycieli i ich uczniów.

Jego zaletą jest możliwość modyfikowania treści oraz sposobów ich realizacji, w zależności od inicjatywy i pomysłowości nauczyciela.

Kolejne trzy części Poradnika będą ukazywać się razem z następnymi częściami „Naszego Elementarza”.

Obecnie przygotowano kilka pierwszych kart pracy. Powstający zbiór materiałów będzie sukcesywnie uzupełniany o kolejne propozycje.

Poradnik może być źródłem inspiracji dla nauczycieli – zachęcać ich do wymiany doświadczeń, pomysłów na twórczą pracę z uczniami oraz tworzenia autorskich programów nauczania.

Wszystkich nauczycieli zachęcamy nie tylko do zapoznania się z Poradnikiem, ale także do przesłania nam opinii na jego temat. Państwa spostrzeżenia posłużą do uzupełnienia Poradnika.

Publikację można znaleźć na stronie www.naszelementarz.men.gov.pl w zakładce „Dla Nauczycieli”. Tam też znajdziecie Państwo formularz do zgłaszania opinii.

źródło: Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej