Strona główna ZUS Składki na ubezpieczenie Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

0
Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

W dniach 1822 listopada 2013 r. w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych odbywać się będzie „Tydzień Przedsiębiorcy”. W jego trakcie osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą lub zamierzające dopiero ją rozpocząć mogą uzyskać w tym zakresie porady specjalistów ZUS oraz innych instytucji takich jak np. Urząd Skarbowy. Uruchomiony zostanie także internetowy czat z ekspertami.

 

Spotkania w takiej formule są organizowane już po raz drugi. ZUS chce, aby każdy zainteresowany przedsiębiorca mógł uzyskać wszelkie niezbędne mu informacje.

Dni otwarte, jak czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie ZUS odbędą się w 43 oddziałach i 215 inspektoratach na terenie całego kraju. Spotkanie przeznaczone jest dla przedsiębiorców − płatników składek, którzy prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą lub zamierzają ją rozpocząć i chcą zasięgnąć specjalistycznych porad z zakresu ubezpieczeń społecznych. Porady ekspertów, wykłady tematyczne (seminaria), dystrybucja specjalnie przygotowanych materiałów informacyjnych wypełnią kolejne dni „Tygodnia Przedsiębiorcy”.

Wszystkich zainteresowanych, którzy w tych dniach nie mogą osobiście odwiedzić Zakładu, ZUS zaprasza do zasięgania informacji w Centrum Informacji Telefonicznej (COT). Zakład uruchomi ponadto czat z ekspertami ZUS, z którego relacja (w formie pytań i odpowiedzi) zostanie zamieszczona na stronie internetowej.

Podczas dni otwartych poruszone zostaną następujące tematy:

    1. Innowacyjne rozwiązania dotyczące nowych usług elektronicznych zapewniających lepszą komunikację klientów z Zakładem (e-ZUS),
    2. Dobrowolna spłata należności w ramach udzielanych ulg oraz zasady obowiązujące w zakresie umarzania należności,
    3. Abolicja w opłacaniu składek i wymagania jakie muszą zostać spełnione aby złożony wniosek mógł być rozpatrzony przez Zakład,
    4. Outsourcing pracowników oraz problemy jakich może przysporzyć nierzetelna firma oferująca takie usługi,
    5. Zmiany w przepisach prawa, w tym możliwość skorzystania z ubezpieczeń przez osoby sprawujące opiekę nad dziećmi do lat 5.

Źródło: www.zus.pl