Uczniowie i konkurs IPN o naukowcach i wynalazcach
Zapraszamy uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie IPN „Zapomniani polscy naukowcy i wynalazcy”.
Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu w ciekawej i nowoczesnej formie życia oraz działalności wybranego polskiego naukowca. Ważne, aby postać ta była mało znana i żyła w XIX lub XX wieku. Prace można wykonać samodzielnie lub w dwuosobowych zespołach. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 7 marca br. Honorowy patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki.
Odkrywamy polskich naukowców i wynalazców
W polskiej nauce wciąż mamy wielu odkrywców, którzy wymagają przypomnienia i przedstawienia szerszej publiczności. Są wśród nich m.in. Kazimierz Funk, który wyodrębnił witaminę B1, czy Kazimierz Prószyński – konstruktor pierwszego projektora filmowego zwanego pleografem. Konkurs Biura Edukacji Narodowej IPN „Zapomniani polscy naukowcy i wynalazcy” to znakomita okazja, aby popularyzować wiedzę o takich postaciach oraz wybitnych, a niejednokrotnie zapomnianych dokonaniach polskiej nauki.
Konkurs jest skierowany do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Prace można wykonać samodzielnie lub w dwuosobowych zespołach. Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu w ciekawej formie życia i działalność wybranego polskiego naukowca. Ważne, aby była to postać mało bądź w ogóle nieznana i żyła w XIX lub XX wieku.
Termin nadsyłania zgłoszeń mija 7 marca br. Prace należy przesyłać adres: Biuro Edukacji Narodowej IPN ul. Postępu 18, 02-676 Warszawa z dopiskiem: „Zapomniani polscy naukowcy i wynalazcy”.
Szczegółowe informacje, w tym regulamin konkursu, można znaleźć na stronie.
Konkurs odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Zapraszamy do udziału w konkursie.
Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki