Strona główna Aktualności oświatowe Uczniowie Zagraj w karty i dowiedz się, jak chronić swoją prywatność w sieci

Zagraj w karty i dowiedz się, jak chronić swoją prywatność w sieci

0
Zagraj w karty i dowiedz się, jak chronić swoją prywatność w sieci

„Trzęsienie danych” – to nowa gra edukacyjna wydana przez Fundację Panoptykon. Ma nauczyć, jak najskuteczniej bronić się przed zagrożeniami (nie tylko cyfrowymi) dla naszych danych i prywatności.

 

– To już druga gra edukacyjna na temat bezpieczeństwa i prywatności w sieci dostępna jako otwarty zasób edukacyjny – pisze Kamil Śliwowski, pracownik Fundacji i członek zespołu odpowiedzialnego za grę.

Grać można w 2 do 4 osób, ze znajomymi, na warsztacie lub w szkole (gra adresowana jest do osób 15+, czyli licealistów i dorosłych). Karty zawierają linki do artykułów w sieci z dodatkowymi informacjami i praktycznymi poradami. Sukces w grze zależy od tego, jak dobrze każdy z graczy przygotuje się na nadchodzące zagrożenia. Jak w życiu – możliwości obrony zależą od inwestycji w nowe kompetencje i narzędzia oraz od trudnych wyborów między wygodą a bezpieczeństwem.

Poza fizycznym nakładem gry, który trafia do szkół i do osób, które wsparły produkcję gry w akcji crowdfundigowej, cała gra dostępna jest na wolnej licencji do samodzielnej produkcji (lub modyfikacji i rozszerzania w kolejną grę). Poza kartami dostępne są również dodatkowe materiały edukacyjne. Gra to nie jedyny otwarty zasób od Panoptykonu, który posiada również serwis edukacyjny dla nauczycieli ze scenariuszami lekcji i tekstami edukacyjnymi na temat bezpieczeństwa i ochrony prywatności „Cyfrowa Wyprawka”.

Źródło informacji: www.otwartezasoby.pl